Przejdź do treści

Niezwykłe spotkania – niezwykli ludzie

Niezwykłe spotkania – niezwykli ludzie

W dniu 21 listopada w Gminnej Bibliotece w Lewinie Kłodzkim odbyła się kolejna wystawa zorganizowana w ramach Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.  

Prelekcję pt. "Polsko – Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej 1990 -2016" wygłosił Pan Julian Golak – prezes wydawnictwa ,,Ziemia Kłodzka’’ w Nowej Rudzie , przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, laureat wielu nagród i wyróżnień. 

Prelekcja była ciekawą "relacją w pigułce" z 27- letnich doświadczeń w tworzeniu i organizacji tej imprezy kulturalnej  i wspaniałych postaciach życia  publicznego, którzy współpracowali  z Panem J. Golakiem  w budowaniu dobrosąsiedzkich relacji polsko-czeskich, (bardzo ciekawym elementem tych opowiadań była postać kurierów sudeckich z czasów Solidarności, o których wielu słuchaczy usłyszało po raz pierwszy).

Pan Julian Golak opowiadał również o swojej książce pt. "Wspomnienia o ludziach, którzy odeszli’" , którą wraz z dedykacją pozostawił czytelnikom biblioteki, a w której wiele uwagi poświęcił naszej najsłynniejszej mieszkance Pani Violettcie Villas.

Halina Tyrawa