74/ 869-84-28,    74/ 869-84-29

Rozkład i informacje o autokarach turystycznych (cyklobusach)

środa, 22 maja 2019

Szanowni turyści i miłośnicy turystki rowerowej,

 

cyklobusy do regionów turystycznych będą w tym roku kursować od 1 czerwca do 29 września w każdą sobotę i niedzielę, a także w piątkowe czeskie święto 5 lipca. Po roku wracamy do tradycyjnego formatu materiałów promocyjnych z mapą. W ramach połączeń cyklobusowych na niektórych liniach zmienili się przewoźnicy, zaktualizowane zostały także godziny odjazdów, a w przypadku niektórych linii godziny odjazdów z gór przesuwają się na późne godziny popołudniowe. Autobusy w Rychnovie nad Kněžnou będą ponownie wyjeżdżać tylko z przystanku Rychnov nad Kněžnou, železniční stanice (dworzec kolejowy). Ta zmiana rozkładu nastąpiła na skutek planowanego przeniesienia dworca autobusowego w Rychnovie nad Kněžnou do stacji kolejowej. Także w tym roku na naszym terenie realizowanych jest wiele inwestycji budowlanych. Ze względu na modernizację drogi Říčky v Orlických horách – Orlické Záhoří autobusy nie będą dojeżdżały do miejsca wysiadkowego na Mezivrší i będą kierowane przez Bartošovice v Orlických horách. W trakcie roku mogą pojawić się też inne zamknięcia dróg, a więc we własnym interesie prosimy o śledzenie online informacji dotyczących połączeń. W tym celu może być pomocna nowa aplikacja mobilna IREDO, która od tego roku działa we wszystkich systemach informatycznych. Nadal można korzystać ze strony internetowej http://tabule.oredo.cz, kodów QR na przystankach lub infolinii IREDO.

     Obecnie bardzo wzmaga się użytkowanie rowerów z dodatkowym napędem. Pragniemy poinformować, że zgodnie z obowiązującymi Warunkami umownymi i przewozowymi IREDO zabronione jest przewożenie rowerów z innym aniżeli dodatkowym silnikiem elektrycznym oraz rowerów elektrycznych z niezdejmowalną baterią.  

     Jak co roku uprzejmie prosimy o poświęcenie należytej uwagi bezpieczeństwu podczas jazdy rowerem. Prosimy o poszanowanie także innych uczestników ruchu turystycznego, w szczególności pieszych. Wybierając trasę, prosimy pamiętać o swoim zdrowiu i aktualnej kondycji fizycznej. Dla pewności warto w swoich telefonach komórkowych zapisać kontakty nie tylko do górskiego pogotowia ratunkowego RCz (Horská služba), ale także do polskiej partnerskiej organizacji ratowniczej GOPR. Adresy i kontakty znajdą Państwo w ulotce. Ponadto w niniejszych materiałach pragniemy przedstawić kilka turystycznych nowości, które można odwiedzić podczas wędrówek cyklobusami.   

     Euroregion Glacensis realizuje w regionie Gór Orlickich także inne projekty obejmujące współpracę transgraniczną. Dotyczą one budowy wież widokowych oraz inwestycji związanych z fortyfikacjami. Więcej informacji można uzyskać na stronach www.euro-glacensis.cz/hrebenovka lub www.euro-glacensis.cz/tajemstvi

 

W tegorocznym turystycznym sezonie rowerowym życzymy pięknej pogody i wielu niepowtarzalnych wrażeń z siodełka roweru.

 

 

Sekretariat Euroregionu Glacensis

 

Więcej informacji pod linkiem:

https://www.euro-glacensis.cz/cyklobusy2019.html