74/ 869-84-28,    74/ 869-84-29

II Dni Lewina Kłodzkiego – biegaj, maluj, mężnie walcz – Święto Gminy z nami czcij!

wtorek, 11 września 2018
W ostatni weekend sierpnia mieszkańcy Gminy Lewin Kłodzki mieli możliwość wspólnego wolnego spędzenia wolnego czasu podczas II Dni Lewina Kłodzkiego. Na dwudniową Imprezę złożyło się moc atrakcji: zawody biegowe, występy artystyczne, wystawy, mrożące krew      w żyłach pokazy fakira i iluzjonisty, zabawa przy muzyce oraz dyskoteka pod gwiazdami. Nawet pogoda nie sprawiła organizatorom zawodu pomimo, że przez wiele dni solennie to zapowiadała. Nie zabrakło oczywiście dobrej strawy, napojów i słodkości.
 
Już pierwszego dnia II Dni Lewina  odbył się Bieg Przełajowy  o Puchar Wójta Gminy Lewin Kłodzki w sześciu kategoriach: dzieci do lat 13 , młodzież i osoby dorosłe, z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz kobiety i mężczyzn. We współzawodnictwie dorosłych wzięło udział 6 pań i aż 12 mężczyzn. Laur zwycięstwa wśród kobiet przypadł Paniom E. Ferenc – Szmuc (I miejsce)  S.  Hotała (miejsce II),  A. Galuch (miejsce III). Zwycięzcami w kategorii mężczyzn zostało  trzech mieszkańcy gminy,  Panów: M. Szpila, T. Śledź oraz M. Ambroziewicz. Wszyscy otrzymali nagrody finansowe, a zwyciężczyni miejsca I w kategorii kobiet wybrała nagrodę rzeczową – lot balonem. Mamy nadzieje, że Pani Edyta podzieli się z nami wrażeniami z tej wyprawy.
 
Nagrody finansowe można było zdobyć również biorąc udział w Plenerze Malarskim pt. "Lewin w krajobrazie czasu". Siedmioro artystów stworzyło piękne prace, które  wkrótce zdobić będą siedzibę Urzędu Gminy.  Zwycięzcami pleneru zostali Pan J. Zalewski z Łodzi (miejsce I), Pani H. Majchrzak – Gaładyk  z Taszowa(miejsce II), i Pani J. Madej z Kudowy Zdroju (miejsce III).
 
Serdecznie dziękujemy najmłodszej uczestniczce pleneru 16 – letniej A. Adamczyk z Oławy, która podjęła wyzwanie i stanęła w szranki z dużo starszymi i doświadczonymi artystami. Może w przyszłym roku Ola namaluje kolejny, piękny obraz…
 
W niedzielę 26 sierpnia uczestnicy imprezy mogli spróbować swoich sił we współzawodnictwie rodzinnym. Pięć czteroosobowych rodzin przez ponad godzinę wykonywało zadania sportowe i sprawnościowe: bieg z jajkiem, obieranie cebuli, dmuchanie balonów i wiele innych, podczas których zawodnicy nie tylko walczyli , ale świetnie się bawili. Zwycięzcą tej konkurencji zostali Państwo J.M. Mioduscy, II miejsce zajęli K.M. Trepa (sprzęt AGD),  miejsce III (sprzęt AGD)  zajęła mieszana drużyna Pana M. Jaroszewicza, a było o co walczyć, bo nagrodą główną był lot balonem dla rodziny, o wartości bagatela, 1600 zł. Mamy nadzieje, że zwycięzcy pamiętają o podzieleniu się relacją i wrażeniami z wyprawy?
 
Konkursy i zabawy przygotowało dla dzieci również Nadleśnictwo Zdroje. Na swoim stoisku panie i panowie leśnicy prowadzili edukacje leśną, quizy i konkurencje z nagrodami.
 
Starostwo Powiatowe ufundowało ciekawe gadżety i  materiały promocyjne oraz upominki dla zwycięzców wszystkich konkurencji.
 
W muzyczną atmosferę wprowadzili  uczestników imprezy -  Zespół Muzyczny – Paradise i  Gwiazda wieczoru – Zespół Muzyczny KRAB z Dzierżoniowa, a do tańca trwającego do późnych godzin nocnych porwał DJ Gregor. W niedzielny wieczór największe przeboje przypomniał nam Jan Adamiak z zespołu Duo – Flesz.
 
Nie lada atrakcją był występ fakira – R. Borysewicza, podczas którego można było dotknąć… żywy rekwizyt – milutkiego węża. Dzieciom przypadł do gustu Iluzjonista i Świat zamknięty w bańkach mydlanych.
 
Świetnie zaprezentowała się na scenie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lewina Kłodzkiego i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przygotowane przez nauczycieli P. Pawlika i D. Pustuła: L. Wodejko, J. Kołodziej, A. Wypart i D. Bargieł. Nasze gminne święto uświetnił niezwykle energetyczny występ zespołów tanecznych: Bajlami z Ołdrzychowic Kłodzkich i Astrum z Krosnowic.
 
Mamy nadzieje, że każdy z uczestników znalazł cos dla siebie, a spotkanie przy dobrej muzyce było okazją do integracji i zacieśnienia kontaktów sąsiedzkich i międzyludzkich.
 
Organizacja II DNI LEWINA była możliwa dzięki wsparciu partnera - Fundacji PZU i sponsorów, którymi są: Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Zakład Sieci i  Zasilania we Wrocławiu, Nadleśnictwo Zdroje w Szczytnej, Park Narodowy Gór Stołowych w Kudowie Zdroju, Przedsiębiorstwo Budowlano – Instalacyjne Ekobud Pana Stanisława Zakrzewskiego z Kłodzka, Zakład Budowlany Pana Dawida Witsanko z Barda, Pan Tadeusz Wdowiak z Firmy JATAX Z Kłodzka, Uzdrowiska Kłodzkie Grupa PGU, Staropolanka Sp. z o.o. z Polanicy Zdrój  Wszystkim z Państwa  bardzo serdecznie dziękujemy i prosimy, by w przyszłości wspólnie z nami inspirowali środowisko lokalne do działania w przestrzeni publicznej. Wasza pomoc jest bezcenna.          
 
Halina Tyrawa